Fizjoterapia niemowląt - Śląsk

Fizjoterapia niemowląt pomaga dzieciom, które wykazują problemy z optymalnym ułożeniem ciała, napięciem mięśniowym, a także dzieciom opóźnionym ruchowo. Terapię niemowląt prowadzą certyfikowani terapeuci poradni rehabilitacyjnej mieszczącej się w Centrum terapeutycznym „Meritum” w Sosnowcu. Na miejscu można także skorzystać terapii integracji sensorycznej, która poprawia motorykę i koordynację ruchową u dzieci.

Fizjoterapia

Fizjoterapia jako dyscyplina zajmująca się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganiem im oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia, umiejscowiona jest w obszarze nauk medycznych. Ze względu na swój charakter, związany z metodycznie prowadzonym procesem rozwijania, utrzymywania i przywracania maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych człowieka, czerpie także z nauk o kulturze fizycznej, nauk behawioralnych i społecznych (psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych).

kobieta trzymająca stopy niemowlęcia

W ramach oferty w Centrum Meritum zapewniamy fizjoterapię:

• dzieci - od wieku niemowlęcego, również wcześniaków,
  • młodzieży
  • dorosłych w zakresie:
  • rehabilitacji neurologicznej w celu ustabilizowania napięcia nerwowego u dzieci oraz u dorosłych m.in. po udarach
  • terapii przeciwbólowej
  • masaży leczniczych
  • rehabilitacji ortopedycznej

Dlaczego warto udać się do fizjoterapeuty dziecięcego w Sosnowcu?

Fizjoterapia dziecięca w Sosnowcu to doskonała opcja dla rodziców, którzy pragną zadbać o prawidłowy rozwój swoich pociech. Warto zdecydować się na wizytę u specjalisty, ponieważ fizjoterapeuta dziecięcy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu ocenić oraz wspomóc rozwój ruchowy dziecka. Wczesna interwencja może zapobiec wielu problemom zdrowotnym, takim jak wady postawy czy opóźnienia motoryczne. Ponadto, terapia dostosowana do indywidualnych potrzeb malucha sprawi, że zajęcia będą atrakcyjne i przyjemne, co przyczyni się do lepszego zaangażowania dziecka w proces rehabilitacji.