Psycholog dziecięcy - Sosnowiec

W fundacji Meritum przyjmuje doświadczony psycholog dziecięcy, który zajmuje się wsparciem dzieci oraz ich rodziców w trudnych sytuacjach. Jeżeli zauważyli Państwo niepokojące zmiany w zachowaniu swojego dziecka, doświadcza ono trudności w kontaktach z ludźmi, ma problemy w szkole lub przejawia agresję, to zachęcamy do umówienia się na konsultację psychologią. Warto jest odbyć wizytę u specjalisty, zarówno w przypadku problemów związanych z rozwojem intelektualnym dziecka, jak i z sytuacjami emocjonalno-społecznymi. Prowadzimy także konsultacje z rodzicami, którzy potrzebują wsparcia dotyczącego ich dzieci. Dla osób, które lepiej chcą zrozumieć swoje dziecko, polecamy treningi wychowawcze.

Diagnoza psychologiczna dzieci

Na podstawie wywiadu i ewentualnych badań stawiamy diagnozę psychologiczną dzieciom. Jej celem jest określenie ryzyka wystąpienia różnego rodzaju nieprawidłowości w zachowaniu dziecka, poznanie jego osobowości i poziomu funkcji poznawczych oraz ewentualna identyfikacja zaburzeń adaptacyjnych lub emocjonalnych. Prawidłowa diagnoza to podstawa do dalszej pracy nad mechanizmami psychologicznymi wpływającymi na dziecko. Wykonujemy też testy psychologiczne dzieci oraz prowadzimy zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju.

Rozwiązywanie problemów wychowawczych

W przypadku wystąpienia problemów wychowawczych, Centrum terapeutyczne „Meritum” w Sosnowcu oferuje skuteczną pomoc w ich rozwiązywaniu za pomocą terapii prowadzonej przez psychologa dziecięcego wykorzystującego nowoczesne metody terapeutyczne, między innymi EEG- Biofeedback i metoda Tomatisa, które usprawniają codzienne funkcjonowanie dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Stosowana jest także terapia pedagogiczna, która wspomaga optymalny rozwój funkcji poznawczych oraz emocjonalnych.

Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy zapewnia pomoc w stawaniu diagnozy i terapii dzieci oraz pomocy z zakresu poradni rodzinnej. Warto umówić się na konsultację u psychologa dziecięcego, kiedy u dziecka występują:

• zachowania agresywne lub autoagresywne,
  • lęki,
  • uzależnienia (komputer, telefon, telewizja),
  • trudności z nauką i koncentracją,
  • problemy w relacjach społecznych,
  • izolacja społeczna,
  • przeżycie traumy (np. śmierć członka rodziny, wypadek, rozwód rodziców),
  • długotrwały smutek i przygnębienie.

Konsultacja u psychologa dziecięcego jest także wskazana, kiedy dziecko osiąga ponadprzeciętne wyniki w nauce i określane jest jako ponadprzeciętnie zdolne.

Dlaczego warto udać się do psychologa dziecięcego w Sosnowcu?

Wizyta u psychologa dziecięcego w Sosnowcu może przynieść wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Przede wszystkim, specjalista ten posiada wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi, co pozwala na skuteczne rozpoznanie i leczenie problemów emocjonalnych, behawioralnych czy poznawczych. Współpraca z psychologiem dziecięcym może pomóc w wykryciu trudności szkolnych, zaburzeń koncentracji czy problemów związanych z relacjami rówieśniczymi. Ponadto, terapia prowadzona przez psychologa dziecięcego może wspierać rozwój umiejętności społecznych, emocjonalnych oraz radzenia sobie ze stresem. Dla rodziców, konsultacje z psychologiem dziecięcym mogą być źródłem cennych wskazówek dotyczących wychowania, komunikacji z dzieckiem oraz sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.