Rozwiązywanie problemów wychowawczych

Dzieci na różnych etapach swojej edukacji zmagają się z trudnościami w nauce czy w kontaktach z rówieśnikami. Wymagającym zadaniem dla nauczycieli, psychologów czy rodziców jest rozwiązywanie problemów wychowawczych, które wymaga wiedzy, empatii oraz właściwego podejścia. Najważniejsza w takich przypadkach jest rozmowa, która potrzebna jest zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Zespół terapeutyczny przykłada szczególną uwagę do diagnozy, która jest istotnym elementem terapii, wskazującym dalszą drogę poradzenia sobie z problemem.

Niekiedy przyczyna leży w zaburzeniach w rozwoju psychofizycznym, spowodowanym wadami wrodzonymi, a czasami błędami w procesie wychowawczym czy złym wpływem rówieśników. Wówczas u dzieci pojawia się agresja , zarówno fizyczna jak i psychiczna, a także zaburzenia emocjonalne. Trudności te objawiają się też niemożnością w pozostawaniu przez dłuższy czas w tej samej pozycji oraz problemami z koncentracją.

W przypadku wystąpienia takich kłopotów, centrum terapeutyczne „Meritum” w Sosnowcu próbuje rozwiązywać problemy wychowawcze za pomocą terapii psychologicznej, która ma usprawnić codzienne funkcjonowanie najmłodszych podopiecznych. Stosowana jest także terapia pedagogiczna, która wspomaga optymalny rozwój funkcji poznawczych oraz emocjonalnych.

NA SKRÓTY

Kontakt:

OFERTA

Studia Podyplomowe

KONTAKT

Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii "Meritum"

ul. H. Hubala - Dobrzańskiego 99B/1

41-218 Sosnowiec

e-mail: centrum@fundacjameritum.com

tel. 506 506 761

Znajdź nas
Zapraszamy

Od poniedziałku do piątku

w godzinach 10.00 - 18.00

(możliwość umawiania wizyt od godz. 8.00)

oraz w soboty 9.00 - 14.00

  • White Google+ Icon
  • White Facebook Icon

Centrum "Meritum" prowadzi bezpłatne Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka!