Specjaliści

Fundacji Meritum
Specjalista Terapii Tomatis'a
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego
… jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego z 15 letnim stażem pracy.
Swoją wiedzę nabytą podczas nauki i pracy zawodowej poszerzałam uczestnictwem w szkoleniach i konferencjach specjalistycznych. Dzieci zawsze imponują mi swoją spontanicznością, zaangażowaniem i usposobieniem.
Jako matka dziecka mającego specjalne potrzeby edukacyjne doskonale wiem, że aby w pełni zrozumieć trzeba przeżyć i doświadczyć. Życie jednak weryfikuje nasze oczekiwania i to do nas należy ( opiekunów, wychowawców) stworzenie dziecku możliwości odnalezienia potencjału oraz rozpoznawania co cieszy i fascynuje!!
Małgorzata Stando Pawlik
Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Meritum

Neurologopeda

Certyfikowany Coach Life & Business

Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

Jestem neurologopedą, coachem oraz pedagogiem. Wszystkie te zawodowe pasje udaje mi się łączyć od kilku lat, a Fundacja "Meritum" jest zwieńczeniem moich doświadczeń zawodowych oraz rodzicielskich. Prywatnie jestem bowiem mamą dwójki dzieci, znającą trudny temat terapii dziecka z zaburzeniami rozwojowymi.

Praca z dziećmi w wieku od 0 do 7 lat daje mi możliwość nie tylko satysfakcji z udziału w procesie odkrywania świata, zdobywaniu przez nie nowych umiejętności, ale również nakreśla obraz różnorodności rozwoju dzieci. Skłaniało mnie to do pogłębiania własnej wiedzy nt. prowidłowości rozwoju dziecka, przyczyn jego zaburzeń oraz skutecznych metod terapii. Poznałam również determinację rodziców, ich potrzeby w czasie poszukiwania przyczyn trudności ich dzieci oraz właściwej terapii.

Moim zawodowym celem jest pomóc dzieciom oraz ich rodzicom w przezwyciężaniu trudności związanych z niewłaściwym rozwojem funkcji poznawczych i mowy oraz odkrywaniu potencjałów i talentów dzieci. Należy bowiem pamiętać, że najlepsze efekty przynosi terapia holistyczna, a właściwa postawa i wiedza Rodziców jest również kluczem do sukcesu ich dzieci. Nie słabości a mocne strony budują szczęśliwego człowieka.

Nasz Zespół...

Angelika Ajeti

Psycholog, Terapeuta Zajęciowy, Doradca Zawodowy

Jestem psychologiem z zawodu, ale przede wszystkim z zamiłowania. Od dziecka zawsze lubiłam zabawę z dziećmi młodszymi, a z czasem pokochałam pracę z dziećmi i drugim człowiekiem. Zaczęłam od licznych Wolontariatów, zarówno w Akademii Przyszłości, jak i w Ośrodku Pomocy Społecznej. Od niedawna pracuję również jako terapeuta zajęciowy z osobami niepełnosprawnymi. Mogłabym tak wymieniać bez końca, ale przecież najważniejsze według mnie jest indywidualne podejście do małego człowieka i jego rodziców, bo przecież każdy ma w sobie mały cud z którym możemy ruszyć razem ku licznym sukcesom. Cel zajęć ze mną: zdobywanie wyżyn możliwości ;)

Ewelina Szopa

Pedagog, Arteterapeuta, Terapeuta ręki

Agnieszka Mleczko

fizjoterapeuta

Jestem magistrem  fizjoterapii, oligofrenopedagogiem, certyfikowanmy terapeutą: Kinesiology Taping i Trójwymiarowej, manualnej terapii stóp na podłożu neurofizjologicznym. Ukończyłam również szkolenia takie jak: -Analiza i terapia dziecka zagrożonego, oraz Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemowląt z łagodnymi zaburzeniami neurologicznymi.  Posiadam wieloletnie doświadczenia w pracy z dziećmi, mi: mpd, przepuklina oponowo-rdzeniowa, wady stóp, asymetrie, nieprawidłowy rozkład napięcia,  skoliozy, wady postawy itp.

Izabala Rzeźnicka

Fizjoterapeuta

Kinga Latacz

Logopeda, Terapeuta Ręki, nauczyciel wychowania przedszkolnego